2382
Kope vás múza
29.01.2013 - 09:28
5
70
1694

Evanjelium starého domu

 

Vietor uväznený v škárach

hovorí čosi o vstupovaní

úzkou bránou

Kričí

Byť všetkým všetko

to je

nebyť ničí

ísť uchom ihly

zodrať kožu

mäso

zlámať kosti

A čisto éterický vstúpiť

Comments

Pridať nový komentár

Tá myšlienka a jej vyjadrenie sú dosť dobré. Aspoň do tej miery, čo som pochopila (čo môže byť klam, lebo je som len blondína :)).

Len ten posledný verš mi tam akosi nepasuje. Nie významovo (ou jes, práve mi asi kompletne doplo, to sa mi často nestáva :)), skôr po formálnej stránke. Čím si vlastne teraz ani nie som istá. Asi je to jedno. :) Môj subjektívny dojem, samozrejme.

Ale to "Byť všetkým všetko, to je nebyť ničí" - tak toto mi teda dosť zarezonovalo.

:))Ďakujem za kritiku, snažil som sa byť čo najzrozumiteľnejší, ale na druhej strane, som rád, že to možno až také zrozumiteľné nie je. A nepochybujem o tom, že si veľmi chápavá blondína:))

 

bardzo pjekne, nepisem to ako prazdny kompliment, ved aj tak vies, ze tu poeziu dokazes davat, ale preto aby som povzbudila k dalsej tvorbe.

takze kedy bude dalsie nieco zverejnene?Úsmiaty

až na ucho ihly - niečo iné, nové, treba vymyslieť, ucho ihly už používajú aj novinári... Posledná veta nie je gramaticky v poriadku - čisto étericky alebo čistý éterický. Trochu mi prekáža tučnota písmen:)

Je dobré byť všetkým pre jedného človeka, to je naozaj výhra. A ak sa taký človek široko-ďaleko nenachádza, tak aspoň pre seba. Milovať svoj život nadovšetko.

Nejako mi blbne posielanie komentárov takže aspoň v skratke. V prvom rade ďakujem za komentár, veľmi si cením každú kritiku. To ucho ihly tam ale muselo byť, pretože o tom je celá báseň. Je to biblický motív. Možnože to používajú aj novinári, ale v tomto kontexte asi nie. Navyše nedá sa dokonale vyhnúť všetkému, čo niekto používa. Iné je to pochopiteľne vtedy, ak to už niekto použil v básni, zatiaľ som sa s tým nestretol. Čo sa týka spojenia čisto éterický, nie je v básni použité vo význame príslovky. Slovo čisto tu zastupuje výrazy len, iba, výhradne a éterický je prídavné meno. Znamená to, že človek zbavený tela je čisto éterický a tak vstupuje do večnosti.Podobné spojenia sú napríklad ,,čisto odborný výklad" a podobne. Vďaka ešte raz za kritiku a pozitívne slová.

Viac o autorovi

Počet príspevkov:
14
Počet nazbieraných
582
Všetky príspevky od autora

Príspevky, ktoré by sa vám mohli páčiť