Ako kameň

 
 
 
Fixed banner
 
 
Reklamné okno
 
 

Ako kameň

Kto si toto prečíta, bude si vážiť všetko, čo má.
EAN: 8085471876
Strán:132
Formát knihy:110x180
Pre deti od (rokov):15
Väzba knihy:mäkká
Hmotnosť 0.0760 Kg
Dodacia lehota
Dostupnosť: Skladom
Bežná cena: 3,00 € Vaša cena: 2,85 € Ušetríte: 5 %
Poštovné zdarma pri platbe vopred

Informácie o knihe

Bez domova, matkinej starostlivosti a napokon i strechy nad hlavou sa po skončení školy ocitá sedemnásťročný Link. Uteká pred nevlastným otcom, pred ponižovaním a neláskou. Čaká ho zúfalý a nebezpečný život bezdomovca v uliciach Londýna.

Deň a noc, deň a noc. V noci - strach, neistota, chlad, samota. Cez deň - úporná snaha dôstojne prežiť deň, stále menšia nádej na získanie zamestnania či príležitostnej práce.

Dôstojne prežiť deň. Prežiť deň. Prežiť... Ani to sa každému mladému tulákovi a bezdomovcovi nepodarí... Nenápadný pán číha na svoju ďalšiu obeť. Bude to tentoraz Link?

Z anglického originálu Stone Cold, vydaného nakladateľstvom Penguin Books Ltd,
v Londýne, preložila Eva Preložníková.

EVA PRELOŽNÍKOVÁ, skúsená prekladateľka a odborníčka na anglickú a americkú detskú literatúru, získala za preklad knižky R. Dahla: Žirafa, Pelly a ja medzinárodnú cenu za kvalitu prekladu – diplom Čestnej listiny IBBY (Medzinárodná únia pre detskú knihu). Cena sa udeľuje sa každé dva roky autorom, ilustrátorom a prekladateľom za jednu z najlepších detských kníh vydaných v danej krajine za posledné dva roky. Toto ocenenie získal aj Otakar Kořínek za preklad Pána prsteňov I.-III. 

Ukážka z knihy Ako kameň

Volajte ma Link. Nie je to moje meno, ale tak odpovedám, ak sa ma niekto spýta, čo nie je často. Som neviditeľný, viete? Jeden z tých neviditeľných. Práve teraz sedím v akomsi vchode a pozorujem okoloidúcich. Snažia sa ma nevidieť. Vyhýbajú sa pohľadu na mňa. Boja sa, že idem po niečom, čo im patrí a majú pravdu. A okrem toho, nechcú si mnou zaťažovať mozog. Nechcú, aby som im pripomínal, že existujem. Ja a mne podobní. Sme živým dôkazom toho, že nie je všetko také, aké by malo byť. To my robíme na svete neporiadok.

Zostaňte nablízku a ja vám vyrozprávam svoj „fascinujúci“ životný príbeh.

Autor

Robert Swindells

O autorovi

 

 

Príbeh o mladom chlapcovi, ktorý sa v Londýne stal bezdomovcom. 

pravdivé, dojímavé, mrazivé 

Kniha Ako kameň sa nečíta ľahko a príjemne. Je drsná ako svet špinavých ulíc, studených schodov a nebezpečných parkov. Je krutá, ako len ľudia vedia byť.

Je sugestívnou silou výpovede mladého bezdomovca Linka.

Celá recenzia