0
(0)
Left
Center
Kým dopadnem

Čo ak by vám ostával už iba jeden deň života?

Čo by ste urobili? Koho by ste pobozkali?

A ako ďaleko by ste boli ochotní zájsť, aby ste si zachránili život?

EAN
9788089509010
Počet strán
472
Formát knihy
150x216 mm
Pre deti od (rokov)
15
Väzba knihy
tvrdá s prebalom
Weight
630 g
Right
5,50 €
Zamknúť kúpu knihy
Off

Pridať nový komentár

Život môžeme žiť len raz. Roky, mesiace, týždne, dni... Presnejšie – sedem dní v týždni. Niekedy máme dojem, že sú navlas rovnaké. Študentka Samantha Kingstonová však naozaj prežije rovnaký deň sedemkrát. Je nútená prehodnotiť každý krok, ktorý v ten deň spravila, každé slovo, ktoré vyslovila, každú myšlienku, ktorá jej prišla na um.

Zdá sa, že Samantha má všetko: populárne priateľky, najsexi chalana školy, priazeň mladého učiteľa... Má najlepšie z najlepšieho na strednej škole Thomasa Jeffersona – od najlepšieho stola v jedálni, po najvyberanejšie miesto na parkovanie. Piatok, 12. február, mal byť len ďalší deň v jej čarovnom živote.

Namiesto toho sa ukáže, že je jej posledný.

Potom dostane druhú šancu. Vlastne, sedem šancí. Prežije svoj posledný deň znova
a znova. Počas jedného zázračného týždňa objaví skutočnú hodnotu všetkého, čo môže stratiť. Podarí sa jej poučiť sa z vlastných chýb a zmeniť minulosť?

Možno

Možno vy si môžete dovoliť čakať. Možno pre vás nejaké zajtra existuje. Možno pre vás sú tu tisícky zajtrajškov alebo tri tisícky alebo desaťtisíc zajtrajškov, more času, že sa v ňom môžete kúpať, váľať sa v ňom, nechať ho prekĺzavať ako mince pomedzi prsty. Tak veľa času, že ho môžete premárniť.

Ale pre niektorých z nás je len dnes. Pravda je, že nevieme.

17

Doc. Mgr. Alena Smiešková, PhD. študovala  anglický a slovenský jazyk na FF UK v Bratislave.
Jej odborný záujem sa dotýka súčasnej americkej literatúry a kultúry so zameraním na otázky holokaustu, mestského prostredia a vizuálnej kultúry.

Absolvovala viaceré študijné pobyty na zahraničných univerzitách. Publikuje v domácich a zahraničných periodikách a je členkou redakčnej rady časopisu Ars Aeterna.

Lauren Oliver

Lauren Oliverová pochádza z rodiny spisovateľov. Ako malá si rada vymýšľala pokračovania príbehov, ktoré práve dočítala, a tak boli imaginárni priatelia súčasťou jej života rovnako, ako tí skutoční. Popri iných záľubách (balet, kresba, maľba, divadlo, spev) pokračovala v písaní. Na University of Chicago študovala filozofiu a literatúru a na New York University výtvarné umenie. Pracovala ako výkonná redaktorka vo významnom newyorskom vydavateľstve. Dnes sa venuje už len písaniu. Kým dopadnem je jej úspešný debut. Niekoľko týždňov sa udržal v rebríčku najpredávanejších kníh pre dospievajúcich, ktorý zverejňuje The New York Times. Vyšiel na jar 2010 v Spojených štátoch amerických a práva na jeho sfilmovanie kúpila spoločnosť Fox 2000. Hoci rada cestuje, hlavne do teplejších krajín, žije momentálne v Brooklyne, podľa nej „najšťastnejšom mieste na zemi“.

Hodnotenie knihy

Načítavam hodnotenie knihy...

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek a nezmeškajte tak informácie o našich nových knihách, či atraktívnych zľavách.

email_submit
Súhlasím so spracovaním osobných údajov