Bohovia a bojovníci II. - Horiaci tieň

 
 
Úvod > Pre deti a mládež > Michelle Paverová > Bohovia a bojovníci II. - Horiaci tieň
 
Fixed banner
 
 

Michelle Paverová je jedinečnou autorkou, pretože to, čo jej hrdinovia zažívajú v jej príbehoch skúša na vlastnej koži – noc v pustom lese, chuť surového tulenieho mäsa, plavbu po studenom mori v malom člne, poznávanie dravých kosatiek, potápanie v ľadových fjordoch... Prešla na koni 300 míľ fínskeho lesa. Od Laponcov sa učila, ako prežiť v snehu a ľade, ako spracovať sobie kože, ako uchovať vo zvitku brezovej kôry oheň... V Transylvánii a poľských Karpatoch skúmala stopy a správanie vlkov, rysov, líšok, srncov, medveďov. Bývala s Indiánmi v severnom Mexiku i na americkom juhozápade. I preto majú jej príbehy neopakovateľnú atmosféru. Séria príbehov Kronika temného dávnoveku z doby kamennej a Bohovia a bojovníci z doby bronzovej prinášajú reálny obraz doby vykreslený vieryhodne a farbisto. Skutočné čitateľské lahôdky!

 
 

Bohovia a bojovníci II. - Horiaci tieň

BOHOVIA A BOJOVNÍCI - séria kníh pre mládež z doby bronzovej odohrávajúca sa na gréckych ostrovoch - presvedčivo oživený život ľudí a zvierat z dávnych dôb.
EAN: 9788081330391
Strán:320
Formát knihy:157x240
Pre deti od (rokov):12
Väzba knihy:tvrdá s prebalom
Hmotnosť 0.6280 Kg
Dodacia lehota
Dostupnosť: Skladom
Vaša cena: 7,50 €
Poštovné zdarma pri platbe vopred

Informácie o knihe

Dych vyrážajúci dobrodružný príbeh z gréckej doby bronzovej – doby náčelníkov, bronzových zbraní, bojových dvojzáprahov a pradávneho čara, kedy sa aj najúbohejší pastier kôz mohol vymaniť zo svojho poníženého postavenia a stať sa hrdinom.

Horiaci tieň je druhou časťou príbehu o Hylasovi a Pirre, o ich dobrodružstvách v Akey a mimo nej, o prekonávaní nebezpečenstiev a úskalí v boji proti krutým Vraním bojovníkom. Divoch Hylas sa dostáva do rúk obchodníkov s otrokmi. Je nútený pracovať v hrozných podmienkach v podzemných baniach na ostrove Thalakrea a nevie, že je bližšie k svojim nepriateľom - Vranám. Keď sa dozvie, kto je majiteľom baní, má iba jedinú možnosť. Ak si chce zachrániť život, musí ujsť. Aj Pirra, dcéra najvyššej kňažky z ostrova Keftiu, je znova na úteku a ocitne sa na ostrove Thalakrea. Keď sa riadením osudu opäť stretáva s Hylasom, prežitie oboch závisí na ich odvahe, šikovnosti, priazni božstiev a na opustenom levíčati. Ale čo ak bohovia majú s nimi iné plány?

Autorka vychádza zo štúdia archeologických prameňov (ale aj z pozorovania súčasných kmeňov a národov, existujúcich mimo modernej civilizácie) a oživuje ten dávny svet tak presvedčivo, že čitateľ verí každému jej slovu.

Vzrušujúci dej knihy využíva historické reálie: výbuch sopky na Thalakrei je vlastne erupcia stratovulkánu na ostrove Santorini, ktorý ho takmer zničil - stred ostrova sa prepadol do mora do hĺbky 300 m. Ostrov Keftiu je vlastne Kréta - výbuch sopky na Santorini vyvolal tsunami šíriace sa po mori - keď 12 metrov vysoké vlny dorazili na 70 km vzdialenú Krétu, spustošili ostrov a zničili tzv. minojskú civilizáciu. 

Čitateľa v okamihu pohltí strhujúci príbeh plný nebezpečenstva a vzrušujúcich dobrodružstiev.

The Times

EVA PRELOŽNÍKOVÁ, skúsená prekladateľka a odborníčka na anglickú a americkú detskú literatúru, získala za preklad knižky R. Dahla: Žirafa, Pelly a ja medzinárodnú cenu za kvalitu prekladu – diplom Čestnej listiny IBBY (Medzinárodná únia pre detskú knihu). Cena sa udeľuje sa každé dva roky autorom, ilustrátorom a prekladateľom za jednu z najlepších detských kníh vydaných v danej krajine za posledné dva roky. Toto ocenenie získal aj Otakar Kořínek za preklad Pána prsteňov I.-III. 

Bohovia a Bojovnici - Horiaci tien.pdf by studio1374 on Scribd

Autor

Michelle Paverová
5. jún 1960, Malawi

O autorke

 

 

 

  • mládežnícka historická fikcia, fantasy
  • pre milovníkov prírody a zvierat
  • príbeh Hylasa a Pirry, dvoch mladých ľudí žijúcich v dobre bronzovej
  • 2. diel série 

DOBRÉ ČÍTANIE PRE CELÚ RODINU