Stručný prehľad sociológie

 
 
Spoločenské vedy > Stručný prehľad sociológie
 
Fixed banner
 
 

Stručný prehľad sociológie

EAN: 9788089132591
Strán:313
Formát knihy:A5
Hmotnosť 0.2780 Kg
Dodacia lehota
Dostupnosť: Skladom
Bežná cena: 7,00 € Vaša cena: 6,65 € Ušetríte: 5 %
Poštovné zdarma pri platbe vopred

Informácie o knihe

Publikácia, ktorá má ambíciu priblížiť bohatosť a štruktúrovanosť sociológie ako vednej disciplíny prednášanej na slovenských univerzitách.Hlavný dôraz sa kladie na štúdium sociologickej teórie, na históriu sociologického myslenia a na metódy sociologického výskumu.

V prvej časti sa nachádzajú texty informujúce o základných otázkach, ktorým sa venuje sociologická teória. Päť autorov približuje sociológiu ako vedu, ďalej otázky kultúry, náboženstva a globalizácie, osobitná pozornosť je venovaná otázkam socializácie a mládeže, sociálnej zmene, sociálnej kontrole a sociálnej patológii a pochopiteľne sú tu načrtnuté aj tradičné otázky sociálnej štruktúry a sociálnej stratifikácie.

Druhá časť predstavuje životopisy a základnú informáciu o prínose 20. svetových i domácich sociológov do vedy. Výber osobností predstavuje tie najznámejšie mená z 19. a 20. storočia.

Tretia časť sa zameriava na základné pojmy a kategórie sociologického výskumu, prezentuje základné informácie o technikách zberu údajov, o meraní a škálovaní i o výbere objektov skúmania. Osobitná pozornosť je tu potom venovaná vedeckej interpretácii a vysvetľovaniu v spoločenskovednom a sociologickom výskume.

Spolu deväť slovenských sociológov približuje súčasnú sociológiu nielen širokej verejnosti a nesociológom, ktorí majú záujem získať prehľad o sociológii, ale najmä vysokoškolským študentom zameraným na sociálne vedy.