Prvý pouličný román ponúkajú predajcovia Nota bene

 
 
Úvod > Recenzie a články o našich knihách > Prvý pouličný román ponúkajú predajcovia Nota bene
 
Fixed banner
 
 
 
 

Prvý pouličný román ponúkajú predajcovia Nota bene

SME (4. 8. 2003)

Prvý pouličný román na Slovensku ponúkajú v týchto dňoch v uliciach niektorých miest predajcovia časopisu Nota bene. Tak ako ich život, ani príbeh od britského autora Roberta Swindellsa nie je žiadnou rozprávkou.

"Autor veľmi autenticky opisuje život na ulici, pocity bezdomovca a dôvody, prečo sa dostal na ulicu," hovorí Zuzana Csontosová z občianskeho združenia Proti prúdu, ktoré vydáva Nota bene.

Napínavý román z vydavateľstva Enigma ponúka dva strhujúce príbehy, ktoré sa začnú prelínať - osudy mladého bezdomovca Linka a bývalého vojaka, psychopata. Ten chce očisťovať spoločnosť tak, že ju zbavuje bezdomovcov. "Nikdy svoje knihy nezakladám na snoch, skôr sa inšpirujem reálnymi ľuďmi, píše Robert Swindells, ktorý sa vo svojich dielach často zaoberá nespravodlivosťou a násilím v spoločnosti.

Pouličný román Ako kameň, ktorý bol v roku 1994 ocenený Carnegieho medailou, bezdomovci predávajú spolu s časopisom za cenu 150 Sk. Sami na tom zarobia 60 korún. Okrem Bratislavy sa Nota bene predáva v Nitre, Banskej Bystrici, Košiciach a Prešove.

(tasr)