Fyzika, pomôcka pre maturantov a uchádzačov o štúdium  na vysokých školách

 
 
Úvod > Recenzie a články o našich knihách > Fyzika, pomôcka pre maturantov a uchádzačov o štúdium  na vysokých školách
 
Fixed banner
 
 
 
 

Fyzika, pomôcka pre maturantov a uchádzačov o štúdium  na vysokých školách

OBZORY MATEMATIKY, FYZIKY A INFORMATIKY 57/1999, str. 72

Nedávno vyšla odborne a didakticky veľmi kvalitne napísaná kniha od skúseného a úspešného učiteľa RNDr. Ivana Tepličku, profesora na gymnáziu v Nitre. Pomôcka vyšla v edícii CHYSTÁTE SA NA MATURITU? vydavateľstva ENIGMA. Obsahuje 277 strán textu s bohatou ilustráciou, na ktorých je prehľadne a zaujímavým spôsobom prezentované učivo z fyziky zo strednej školy. 

Kniha sa vyznačuje presnosťou v štylizovaní textu, v príkladoch a úlohách, ktoré sú určené na samostatné riešenie čitateľovi. Celý text nesie rukopis stredoškolského učiteľa, ktorý dosiahol mimoriadne výsledky v príprave priemerných, ale aj talentovaných žiakov (pripravil niekoľko nositeľov cien na medzinárodných fyzikálnych olympiádach).

Odporúčam knihu všetkým záujemcom, ktorí chcú mať po ruke prehľad stredoškolskej fyziky. Predovšetkým žiakom a učiteľom základných a stredných škôl, ale aj učiteľom na vysokých školách kvôli informovanosti o obsahu a usporiadaní fyziky, ako aj o metódach a formách vyučovania fyziky na gymnáziách. Žiakom poslúži ako prehľadná príručka z fyziky, a samozrejme, v príprave na maturity a prijímacie skúšky na vysoké školy.