Neohybné slovné druhy a citoslovcia

 
 
Vysoké školy > Slovenský jazyk a literatúra > Neohybné slovné druhy a citoslovcia
 
Fixed banner
 
 
Reklamné okno
 
 

Neohybné slovné druhy a citoslovcia

EAN: 8085471833
Strán:103
Formát knihy:130x210 mm
Väzba knihy:mäkká
Hmotnosť 0.0980 Kg
Dodacia lehota
Dostupnosť: Skladom
Bežná cena: 3,00 € Vaša cena: 2,85 € Ušetríte: 5 %
Poštovné zdarma pri platbe vopred

Informácie o knihe

Cieľom knižnej monografie je podať plastický obraz nielen o jednotlivých slovných druhoch, ktorými sú jednak príslovky, jednak gramatické výrazy (predložky, spojky a častice), ale aj o citoslovciach, ktoré sú indiferentným slovným druhom, lebo nepatria ani medzi ohybné, ani medzi neohybné slovné druhy.
Jadro publikácie pozostáva z piatich samostatných, no nerovnako rozsiahlych kapitol, ktoré sú venované štyrom neohybným slovným druhom (príslovky, predložky, spojky, častice) a citoslovciam. Štruktúra každej kapitoly je v zásade rovnaká. Tvorí ju charakteristika príslušného slovného druhu, jeho definícia a podrobná klasifikácia.

Osobne poznám jemný jazykový cit autora aj jeho bohatý učiteľský potenciál. Z jeho prístupu chápania problematiky slovných druhov jasne vidieť, že má bohaté skúsenosti v škole, ale aj v teórii. Robí to prezieravo, so širokým nadhľadom a s evidentným zreteľom na jazykovú teóriu, ale hlavne na prax.
prof. PhDr. Jozef Mistrík, DrSc.

Dr. Ladislav Navrátil sa systematicky venuje príprave vhodných príručiek nielen pre študentov slovakistiky, pre učiteľov slovenčiny a žiakov stredných škôl, ale môže ich používať aj širší okruh záujemcov, ktorí potrebujú ovládať slovenský jazyk na profesionálnej úrovni. Jeho úspešné publikácie svedčia o tom, že problematiku nominálnych a neohybných slovných druhov spracoval odborník s dlhoročnými skúsenosťami vo výskume slovenskej morfológie. 
prof. PhDr. Tibor Žilka, CSc