Kronika temného dávnoveku VI. - Lovec prízrakov

 
 
Pre deti a mládež > Michelle Paverová > Kronika temného dávnoveku VI. - Lovec prízrakov
 
Fixed banner
 
 

Michelle Paverová je jedinečnou autorkou, pretože to, čo jej hrdinovia zažívajú v jej príbehoch skúša na vlastnej koži – noc v pustom lese, chuť surového tulenieho mäsa, plavbu po studenom mori v malom člne, poznávanie dravých kosatiek, potápanie v ľadových fjordoch... Prešla na koni 300 míľ fínskeho lesa. Od Laponcov sa učila, ako prežiť v snehu a ľade, ako spracovať sobie kože, ako uchovať vo zvitku brezovej kôry oheň... V Transylvánii a poľských Karpatoch skúmala stopy a správanie vlkov, rysov, líšok, srncov, medveďov. Bývala s Indiánmi v severnom Mexiku i na americkom juhozápade. I preto majú jej príbehy neopakovateľnú atmosféru. Séria príbehov Kronika temného dávnoveku z doby kamennej a Bohovia a bojovníci z doby bronzovej prinášajú reálny obraz doby vykreslený vieryhodne a farbisto. Skutočné čitateľské lahôdky!

 
 

Kronika temného dávnoveku VI. - Lovec prízrakov

KRONIKA TEMNÉHO DÁVNOVEKU - séria vzrušujúcich príbehov pre staršie deti z doby kamennej - skutočný život ľudí a zvierat pred 6000 rokmi - každá kniha z iného prostredia v inom ročnom období. DOBRÉ ČÍTANIE PRE CELÚ RODINU.
EAN: 9788089132881
Strán:256
Formát knihy:139x216
Pre deti od (rokov):10+
Väzba knihy:tvrdá
Hmotnosť 0.3990 Kg
Dodacia lehota
Dostupnosť: Skladom
Vaša cena: 5,50 €
Poštovné zdarma pri platbe vopred

Informácie o knihe

LOVEC PRÍZRAKOV je záverečnou časťou Kroniky temného dávnoveku. V nej sa zavŕšia dobrodružstvá Toraka, chlapca s túlavými dušami, jeho kamarátky Renn a verného Vlka. Torak stojí pre najťažšou úlohou svojho života – musí zbaviť Les poslednej a najstrašnejšej Požieračky duší Eostry, čarodejnice klanu orlej sovy. Je mocná – patrí jej ohnivý opál, slúžia jej tokoroti, orlia sova i krvilačné psy. Medzi klanmi šíri hroznú chorobu – tieňomor, vkráda sa do myšlienok a snov ľudí, vyvoláva pocity strachu a neistoty. Ak sa jej podarí vylákať Toraka na Horu prízrakov a získať jeho túlavé duše, ovládne svet živých i mŕtvych. Bude mať Torak dosť odvahy na to, aby splniť svoje životné poslanie? Priatelia sú nablízku, ale proroctvá sú nepriaznivé...

Poznámka autorky

Keď som pred písaním Lovca prízrakov zbierala materiál, navštívila som uprostred zimy fínske Laponsko. Tam v Národnom parku Urkho Kekkonena (časť divočiny Saariselkä) prešla som na snežniciach veľa míľ pri teplotách -18 stupňov Celzia po stopách losov a pozorovala som aj soby, kopytami bezstarostne vyhrabávajúce zo snehu lišajník.

Strávila som určitý čas v Nórsku na vysočine Dovrefjell, kde som na častých individuálnych peších túrach spoznávala vresoviská a zažila som nie raz ten zvláštny desivý pocit samoty v pustatine a v horách. Občas som pozorovala pižmone, neuveriteľne podobné strapatým bizónom s dlhým vlasom, ale v skutočnosti sú tieto tvory príbuzné ovciam. Zbierala som kusy ich úžasne teplej vlny, ktorá sa zachytáva na konároch stromov a kríkoch a často som musela odbočiť zo svojej trasy, lebo ju blokovalo stádo pižmoňov. Uskutočnila som výstup na horu Mount Snohetta (2286m) – nečakané hmly, čudesné skalné výčnelky a zradné polia balvanov mi v Lovcovi prízrakov často poslúžili ako inšpirácia.

V r. 2010 získala Michelle Paverová za túto časť Kroniky temného dávnoveku literárnu cenu The Guardian Children´s Fiction.

Z anglického originálu Chronicles of Ancient Darkness (Ghost Hunter), vydaného nakladateľstvom Orion´s Children´s Books v Londýne v r. 2009, preložila Eva Preložníková.

EVA PRELOŽNÍKOVÁ, skúsená prekladateľka a odborníčka na anglickú a americkú detskú literatúru, získala za preklad knižky R. Dahla: Žirafa, Pelly a ja medzinárodnú cenu za kvalitu prekladu – diplom Čestnej listiny IBBY (Medzinárodná únia pre detskú knihu). Cena sa udeľuje sa každé dva roky autorom, ilustrátorom a prekladateľom za jednu z najlepších detských kníh vydaných v danej krajine za posledné dva roky. Toto ocenenie získal aj Otakar Kořínek za preklad Pána prsteňov I.-III. 

Autor

Michelle Paverová
5. jún 1960, Malawi

O autorke

 

 

  • mládežnícka historická fikcia, fantasy
  • pre milovníkov prírody a zvierat (Pamätáte si na knihy Jacka Londona a filmy Osada Havranov, Na Veľkej rieke či Volanie rodu?)
  • 6. diel série (odohráva sa vo vysokých horách)

Kronika temného dávnoveku