Kronika temného dávnoveku V. - Krivoprísažník

 
 
Pre deti a mládež > Michelle Paverová > Kronika temného dávnoveku V. - Krivoprísažník
 
Fixed banner
 
 

Michelle Paverová je jedinečnou autorkou, pretože to, čo jej hrdinovia zažívajú v jej príbehoch skúša na vlastnej koži – noc v pustom lese, chuť surového tulenieho mäsa, plavbu po studenom mori v malom člne, poznávanie dravých kosatiek, potápanie v ľadových fjordoch... Prešla na koni 300 míľ fínskeho lesa. Od Laponcov sa učila, ako prežiť v snehu a ľade, ako spracovať sobie kože, ako uchovať vo zvitku brezovej kôry oheň... V Transylvánii a poľských Karpatoch skúmala stopy a správanie vlkov, rysov, líšok, srncov, medveďov. Bývala s Indiánmi v severnom Mexiku i na americkom juhozápade. I preto majú jej príbehy neopakovateľnú atmosféru. Séria príbehov Kronika temného dávnoveku z doby kamennej a Bohovia a bojovníci z doby bronzovej prinášajú reálny obraz doby vykreslený vieryhodne a farbisto. Skutočné čitateľské lahôdky!

 
 

Kronika temného dávnoveku V. - Krivoprísažník

KRONIKA TEMNÉHO DÁVNOVEKU - séria vzrušujúcich príbehov pre staršie deti z doby kamennej - skutočný život ľudí a zvierat pred 6000 rokmi - každá kniha z iného prostredia v inom ročnom období. DOBRÉ ČÍTANIE PRE CELÚ RODINU.
EAN: 9788089132744
Strán:260
Formát knihy:139x216
Pre deti od (rokov):12
Väzba knihy:tvrdá
Hmotnosť 0.4090 Kg
Dodacia lehota
Dostupnosť: Skladom
Vaša cena: 5,50 €
Poštovné zdarma pri platbe vopred

Informácie o knihe

KRIVOPRÍSAŽNÍK je piatym pokračovaním Kroniky temného dávnoveku. Je to príbeh o dodržiavaní sľubov, o pomste, pocite viny, o smútku, ktorý prežíva Torak nad stratou blízkeho človeka. Nedávno bol štvancom, ktorého prenasledovali lovci zo
všetkých klanov, teraz on prenasleduje vraha do temného Hlbokého Lesa, kde zúri vojna, nenávisť, nevraživosť... a obrovský požiar. Torak odvážne riskuje svoj život v nerovnom zápase so zákerným Požieračom duší.

Poznámka autorky:

Keď som si pred písaním Krivoprísažníka zbierala materiál, navštívila som miesta, kde rastú veľmi staré stromy, ktorých sa vo Veľkej Británii zachovalo nesmierne bohatstvo. Strávila som určitý čas v najväčšom nížinnom pralese, ktorý existuje v Európe, konkrétne v Národnom parku Białowieza vo východnom Poľsku. Tam som pozorovala zubry, diviaky, tarpany (druh divo žijúceho koňa), videla som bleskom zasiahnuté stromy a najviac druhov ďatľov vo svojom živote. Národný park Białowieza bol pre mňa silnou inšpiráciou pri opisoch niektorých častí Hlbokého Lesa a jeho zvieracích a vtáčích obyvateľov, ktorých som spoznávala počas mojich dlhých túr do prísne chránených oblastí pralesa. Dostala som príležitosť podrobne preskúmať dve úžasne postavené bobrie hrádze a nory, ktoré som sa snažila opísať v príbehu o Krivoprísažníkovi (Torakov úkryt počas veľkého lesného požiaru.)

Netreba hádam ani dodať, že som naďalej udržiavala priateľstvo s vlkmi, o ktorých sa obetavo stará Britská nadácia na ochranu a zachovanie vlkov. Možnosť sledovať, ako mláďatá rastú do dospelosti a rozhovory s ich zanietenými opatrovateľmi sú pre mňa nevysýchajúcimi prameňmi inšpirácie a povzbudením do ďalšieho písania.

V r. 2010 získala Michelle Paverová literárnu cenu The Guardian Children´s Fiction za záverečnú časť Kroniky temného dávnoveku nazvanú Lovec prízrakov.

Z anglického originálu Chronicles of Ancient Darkness (Oathbreaker ), vydaného nakladateľstvom Orion´s Children´s Books v Londýne v r. 2008, preložila Eva Preložníková.

EVA PRELOŽNÍKOVÁ, skúsená prekladateľka a odborníčka na anglickú a americkú detskú literatúru, získala za preklad knižky R. Dahla: Žirafa, Pelly a ja medzinárodnú cenu za kvalitu prekladu – diplom Čestnej listiny IBBY (Medzinárodná únia pre detskú knihu). Cena sa udeľuje sa každé dva roky autorom, ilustrátorom a prekladateľom za jednu z najlepších detských kníh vydaných v danej krajine za posledné dva roky. Toto ocenenie získal aj Otakar Kořínek za preklad Pána prsteňov I.-III. 

Autor

Michelle Paverová
5. jún 1960, Malawi

O autorke

 

 

  • mládežnícka historická fikcia, fantasy
  • pre milovníkov prírody a zvierat (Pamätáte si na knihy Jacka Londona a filmy Osada Havranov, Na Veľkej rieke či Volanie rodu?)
  • 5. diel série (odohráva sa v neznámom tajomnom lese)

Kronika temného dávnoveku