Bohovia a bojovníci IV. - Krokodília hrobka

 
 
Pre deti a mládež > Michelle Paverová > Bohovia a bojovníci IV. - Krokodília hrobka
 
Fixed banner
 
 

Michelle Paverová je jedinečnou autorkou, pretože to, čo jej hrdinovia zažívajú v jej príbehoch skúša na vlastnej koži – noc v pustom lese, chuť surového tulenieho mäsa, plavbu po studenom mori v malom člne, poznávanie dravých kosatiek, potápanie v ľadových fjordoch... Prešla na koni 300 míľ fínskeho lesa. Od Laponcov sa učila, ako prežiť v snehu a ľade, ako spracovať sobie kože, ako uchovať vo zvitku brezovej kôry oheň... V Transylvánii a poľských Karpatoch skúmala stopy a správanie vlkov, rysov, líšok, srncov, medveďov. Bývala s Indiánmi v severnom Mexiku i na americkom juhozápade. I preto majú jej príbehy neopakovateľnú atmosféru. Séria príbehov Kronika temného dávnoveku z doby kamennej a Bohovia a bojovníci z doby bronzovej prinášajú reálny obraz doby vykreslený vieryhodne a farbisto. Skutočné čitateľské lahôdky!

 
 

Bohovia a bojovníci IV. - Krokodília hrobka

BOHOVIA A BOJOVNÍCI - séria kníh pre mládež z doby bronzovej odohrávajúca sa na gréckych ostrovoch - presvedčivo oživený život ľudí a zvierat z dávnych dôb.
EAN: 9788081330636
Strán:284
Formát knihy:157x240
Pre deti od (rokov):12
Väzba knihy:tvrdá s prebalom
Hmotnosť 0.4100 Kg
Vaša cena: 7,50 €
Poštovné zdarma pri platbe vopred

Informácie o knihe

Dych vyrážajúci dobrodružný príbeh z gréckej doby bronzovej – doby náčelníkov, bronzových zbraní, bojových dvojzáprahov a pradávneho čara, kedy sa aj najúbohejší pastier kôz mohol vymaniť zo svojho poníženého postavenia a stať sa hrdinom.

Krokodília hrobka je štvrtou časťou príbehu o Hylasovi a Pirre, o ich dobrodružstvách, o prekonávaní nebezpečenstiev. (I. Divoch, II. Horiaci tieň, III. Oko sokola).

Pátranie po dýke Koronosovho rodu zavedie Hylasa a Pirru do tajomnej Egyptskej ríše. Nie sú však jediní, čo chcú vzácnu dýku získať. Skôr ako oni sa do Egypta doplavia krutí Vraní bojovníci vedení Telamonom - Hylasovým nepriateľom na život a na smrť, ktorý je odhodlaný obetovať čokoľvek, aby ju mohol vlastniť.

Dýka je uložená na mieste, kam sa žiaden smrteľník dosiaľ neodvážil. Keby ju Hylas a Pirra chceli získať, museli by sa vydať na najnebezpečnejšiu cestu zo všetkých ciest - do ríše mŕtvych...

Strhujúci príbeh o sile priateľstva.

EVA PRELOŽNÍKOVÁ, skúsená prekladateľka a odborníčka na anglickú a americkú detskú literatúru, získala za preklad knižky R. Dahla: Žirafa, Pelly a ja medzinárodnú cenu za kvalitu prekladu – diplom Čestnej listiny IBBY (Medzinárodná únia pre detskú knihu). Cena sa udeľuje sa každé dva roky autorom, ilustrátorom a prekladateľom za jednu z najlepších detských kníh vydaných v danej krajine za posledné dva roky. Toto ocenenie získal aj Otakar Kořínek za preklad Pána prsteňov I.-III. 

Bohovia a Bojovnici - Krokodilia hrobka by studio1374 on Scribd

Autor

Michelle Paverová
5. jún 1960, Malawi

O autorke

 

 

  • mládežnícka historická fikcia, fantasy
  • pre milovníkov prírody a zvierat
  • príbeh Hylasa a Pirry, dvoch mladých ľudí žijúcich v dobre bronzovej
  • 4. diel série 

DOBRÉ ČÍTANIE PRE CELÚ RODINU