Temná hmota

 
 
Beletria | poézia > Temná hmota
 
Fixed banner
 
 

Temná hmota

mrazivý príbeh z prostredia Arktídy
EAN: 9788081330162
Strán:328
Formát knihy:157x240
Pre deti od (rokov):pre dospelých a dospievajúcich
Väzba knihy:tvrdá
Hmotnosť 0.6000 Kg
Dodacia lehota
Dostupnosť: Skladom
Bežná cena: 7,00 € Vaša cena: 6,65 € Ušetríte: 5 %
Poštovné zdarma pri platbe vopred

Informácie o knihe

V čase slávnych polárnych expedícií, keď Amundsenove výpravy boli nedávnou minulosťou, skupina mladíkov z bohatých rodín sa rozhodne stráviť polárnu noc v ďalekej Arktíde. Po krátkom váhaní sa k nim pripojí Jack Miller. Chudobný, osamelý, nespokojný so svojou monotónnou prácou úradníka, zúfalo chce zmeniť svoj život. Chopí sa šance a stáva sa telegrafistom výpravy.

Zakrátko sa už päť mužov a osem huskyov plaví cez Barentsovo more na Špicbergy v svetle polnočného slnka. Nadšenie a úžas ich sprevádza až do cieľa plavby. Neobývaná zátoka Gruhuken, v ktorej budú táboriť celý rok, ich očarí.

Leto v ďalekej Arktíde je krátke a čoskoro naposledy uvidia slnko. Polárna noc zahalí krajinu, nasledujú dlhé mesiace tmy a Jack cíti čoraz väčšiu úzkosť. Zhodou nepriaznivých okolností jeho druhovia jeden po druhom opúšťajú Gruhuken. Jack zostáva sám...

Ale Gruhuken nie je neobývaný. Niekto tam vonku v temnote chodí, počuť kroky, čudné zvuky... A Jack sa pýta: Kto je to? Čo odo mňa chce? A prečo ma nenávidí?

 

Očarujúci, jemne znepokojujúci a nenápadný duchársky príbeh, ktorý by mohol napísať MR James, keby navštívil Arktídu.
The Guardian

Strašidelný príbeh, pri ktorom “tuhne krv” v žilách, o zmätenej mysli človeka na ľadových pláňach severu.
Daily Mail

 

Michelle Paverová sa narodila v roku 1960 v Malawi. Od svojich troch rokov žije v Anglicku. Vyštudovala biochémiu na Oxfordskej univerzite. Pracovala v právnickej firme, ale čoskoro sa osamostatnila, aby sa mohla venovať písaniu.

Jej príbehy situované do prírodného prostredia a do dávnej minulosti sú podložené okrem štúdia knižných prameňov aj vlastným poznávaním krajín. Precestovala Arktídu, oblasť Stredomoria a Egypt, plávala s delfínmi, odvážila sa do blízkosti žralokov, medveďov, diviakov i vlkov. Je autorkou skvelého, mimoriadne úspešného medzinárodného bestselleru KRONIKA TEMNÉHO DÁVNOVEKU, situovaného do doby kamennej.

 

Autor

Michelle Paverová
5. jún 1960, Malawi

O autorke

 

 

...brilantný román, akoby sa tu stretával Jack London so Stephanom Kingom. 

(Jeffery Deaver)

...hrôzostrašný príbeh a metafyzická meditácia o tom, v čom vlastne spočíva náš život. 

(The Times)