Spoznajte Lauru Dockrill

 
 
Úvod > Autori > Spoznajte Lauru Dockrill
 
Fixed banner
 
 
 
 

Spoznajte Lauru Dockrill

Laura DockrillLAURA DOCKRILL 

Autorka a ilustrátorka Laura Dockrill vyštudovala umeleckú školu BRIT School of Performing  Arts a účinkovala na mnohých literárnych a umeleckých festivaloch v Británii (Edinburgh Fringe, Camp Bestival, Latitude, Southbank Centre´s Imagine Festival). Denník The Times ju zaradil do prvej desiatky literárnych talentov a časopis ELLE ju predstavil ako jednu z top dvadsať najzaujímavejších ľudí. Účinkovala na všetkých kanáloch rádia BBC, napr. v Gemma Cairney´s Radio 1 show, Huw Murray, Colin Murray a Woman´s Hour na Radio 4.

Laura bola neúnavnou reportérkou literárnej súťaže Roald Dahl Funny Prize. Je poradkyňou Ministerstva príbehov (the Ministry of Stories), organizácie ktorá podporuje deti a mladých v tvorivom písaní. Žije so svojím bradatým manželom na juhu Londýna.

Laura je autorkou kníh pre dospelých. Počas verejného čítania jednej z nich sa k nej na pódium rozbehlo päťdesiat rozbesnených detí, čo sa jej veľmi páčilo a chcela si to zopakovať. Tak vznikla Darcy Burdock a je Laurinou prvou knihou pre deti. Autorka upozorňuje, že akákoľvek podobnosť medzi ňou, keď bola dievčaťom, a Darcy vôbec nie je náhodná.

"Lauru Dockrill si musí každý obľúbiť". VOGUE